RSS


Biuro:.   33-49-80-801
FAX:.     33-822-33-36

Komórka: 600-114-350
biuro@wadi.pl  info@wadi.pl

EUROPAGadu-GaduGG: Europa SkypeSkype: Europa 
WIZY BILETY
Gadu-GaduGG: KrymSkypeSkype: Bilety
AZJA i BILETY
Gadu-GaduGG: AzjaSkypeSkype: Azja  
9:00-18:00 Poniedziałek - Piątek lub OnLine

WADIWADIWADI
Jesteś dla nas: 931.585 potencjalnym klientem
Obecnie klienci Biura Podróży WADi 11.017 osób
Kraj / Region
Transport
Wyjazd od
 
Wybierz datę
Powrót przed
 
Wybierz datę
Wylot / wyjazd z
Cena od
 
Cena do
-
Zakwaterowanie
Wyżywienie
Szukane słowo np. wspinaczka
Aby otrzymywać informacje o promocjach wpisz e-mail
3 Bieg z okazji Dni KOWLA - KOWEL (Ukraina) - Żal za dziewczyną, za zieloną Ukrainą...
ZAPRASZAMY do przysyłania swoich opisów i notatek z podróży...
arturo@wadi.pl

07.12.2010r Autor: "Artur"
3 Bieg z okazji: Dni KOWLA - 10 km, - KOWEL (Ukraina)
Żal żal za dziewczyną, za zieloną Ukrainą...

Nigdy wcześniej nie byłem na Ukrainie... Właściwie pojechałem do Lwowa w sprawach firmowych (firmy żony), jednak kilka dni przed wyjazdem zerknąłem czy czasem terminy się nie pokrywają i czy czasem nie podjechać do... Kovla na bieg? W kalendarzu imprez byly dane więc... można było upiec dwie pieczenie na jednym ogniu ;-)!

Od Prezesa mojego klubu (WKB "META" Lubliniec) wziąłem jakąś starą ulotkę o tym biegu i zapytałem o organizację. Prezes znał organizatora (spotkali się gdzieś tam? kiedyś?), jednak do samego końca nie wiedziałem czy pojadę czy nie... Wiadomo samemu trochę... "ponuro" jechać.

A co tam .... JADĘ!!!
Wyjechałem w piątek popołudniu. .. trasa była dość zawiła, ale .... tańsza.
LUBLINIEC-> KATOWICE -> TRZEBINIA-> PRZEMYŚL-> LWÓW-> KOVEL!
Powrót...  zobaczymy? Planowałem tak samo z powrotem.
Mniej więcej rano w sobotę ok 6.00 byłem w Przemyślu, pociąg się jednak spóźnił 6.40, a o 7.00 mialem autobus z PKS-u, biegiem kupić bilet i jakoś się udało na czas.

Medyka - Szegini czyli... Ukraina
Na granicy autobusy mają pierwszeństwo, ale swoje trzeba odczekać... Polacy szybko, Ukraińcy trochę wolniej... a kiedy do autobusu wszedł "Pogranicznik" w swojej wielkiej czapce... wiedziałem już, że paszporty sprawdzą w miarę szybko. 
Medyka od Przemyśla to chyba maksimum 15 km. Ale z Szegini do Lwowa... 85 km. Po przekroczeniu granicy autobus jedzie szybko, ale i tak można na spokojnie się zdrzemnąć (po drodze jeszcze tankowanie, wiadomo benzyna tańsza)  Około 16.00 jestem już "wolny", wszystko załatwione. Najbardziej mi deszcz przeszkadzał (cały mokry) ale... w niedzielę ma być słonecznie. Na dworcu kolejowym spotykam dwóch Polaków chwila rozmowy, nawet poszlismy zjeść obiad w barze koło dworca. Oni jadą dalej (wracają do Przemyśla), ja się jeszcze waham...
Kovel? czy Przemyśl... ??? hmmm
Co będzie to będzie...
Postanowiłem zaryzykować... Do Kovla. Bilet kosztuje 18 hrywien. ok 12 zł..
Pociąg jedzie 200 km, a miejsce PLACKARTA (siedząco-sypialne).
W pociągu udało mi się trochę wysuszyć... ludzi jedzie sporo!
W Czerwonogorodzie wsiada miła dziewczyna.. i jest  z kim pogadać.
O północy jestm w Kovlu.

Wszystko super..., ale gdzie tu przespać do rana? W Polsce zawsze wszystko wiedzą taksówkarze. Na Ukrainie pewnie też! Pod dworcem stoi kilka Taxi więc pytam... mówią, że jakieś 500-700 m dalej, jest hotel, niedrogi!(a jakieś kwatery, pokój na jedną noc?) po co? hotel naprawdę niedrogi. No dobra, więc poszukam...
W recepcji właśnie panie kończą nocną kolację:
-Poczekać, miejsc "niet",
-Ale na jedną noc, niedrogo!
-Miejsc nie ma,
-Ale do Was na bieg, z Polski,
-A na bieg??... ten juro?? a właściwie dzisiaj?... (jest po połnocy).
-Tak.. Na ten bieg (pani pokazała mi ulotki i program imprezy)
-Nu jest jedynka, ale rury uszkodzone, nie odkręcać wody
-Dobra, niech będzie, cena = 65 hrywien (40 zł)

Pokój całkiem fajny, na drugim piętrze (3 ukraińskie, parter, to dla nich pierwsze piętro). W ciszy i spokoju zasypiam. Udało się, jest gdzie spać!.
Niedziela. Wstałem rano, spróbowałem się wykąpać (rury prawie nie ciekną, bez przesady!)
Poszedłem na dół do hotelowego bufetu.. śniadanie. Potem.. do biura zawodow. Spotkałem dyrektora zawodów, mówię skąd jestem...
Dla Polaka bez wpisowego ;-) suuuper :)
Dyrektor to młody chłopak, strasznie się stara by wszystko było jak najlepiej zor                  ganizowane. Chwila rozmowy... ale się śpieszy, bo wiele spraw... Ok!
Poszedłem też pooglądać miasto i trochę na zakupy. Na wschodzie zawsze kupuję kwas chlebowy, to coś jak rosyjska coca-cola. Prezent dla córki, coś dla żony?... i wiadomo, pamiątkowa koszulka... i tu kicha! w Kovlu praktycznie nikt nie myśli o turystach więc pamiątek zero... a za koszulką  nachodziłem się po dwóch bazarach i nic! Za to kupiłem CD z muzyką, zawsze będzie co posłuchać.

Bieg!
Na start wpadam prawie w ostatnim momencie, przez koszulkę, napaliłem się, że znajdę. Przed biegem jest parada Mistrzów Sportu z okręgu Kovelskiego. Wszystko z wielką pompom, juniorzy, młodziki, dzieci, mistrzowie na 3 tys. metrów.. na 100m ... start się trochę przeciąga, w końcu ustawiamy się.
START! jest trochę Polaków, z Zamościa, Lublina, Chełma. Biegniemy szybko, ja bez trenigu zostaję w tyle. Bardziej biegnę, aby pooglądać, a nie "zrobić czas". Po drodzę nawet mnie kilku "hartów" dubluje. Pogoda jest słoneczna, wręcz upalna i czasem wiatr z przodu, ale trochę to przeszkadza. Kibiców mało, ale jak ktoś widzi, zwłaszcza starsi ludzie, kibicuje; "dawaj, dawaj, brawo!".
Trasę zabezpiecza milicja, nikt nie ma prawa wjechać. Jeden kierowca próbował się przemknąć, milicjant prawie go w ziemię wgniótł, krzykiem i pograżaniem (co władza, to władza, żartów nie ma).
Bieg prowadzi przez głowną ulicę miasta, potem koło mostu i boczną drogą przez osiedle. Trasa taka sobie, cały czas asflat. Po 53 minutach jestem na mecie, zmęczony starsznie. Dostajemy wodę i medal. Coś tam nawet w reklamówce, ale jestem zmęczony, później się zerknie.

Już po!
Przebrałem się, odetchnąłem, zjadłem ufundowany obiad dla uczestników i niespodzianka.. Spotykam Ukraińca, który wygrywa na zawodach w Polsce. Nawet kiedyś z nim rozmawiałem o maratonie w Moskiwe. Polecał mi, więc pojechałem. Chwilkę rozmawiamy, żartuje, że w Kovlu biegnie dla... zabawy, w Polsce dla zysku. Biegi mu się opłacają, zarabia na nagrodach. Ukraińcy biegają szybko, robią dobre czasy, nawet ci starsi. Przysiada się kilku "dziadków" też rozmawiamy. Mówią, że też biegają w Polsce, ale dla nich wyjazdy są drogie: wpisowe 5-10 zł, a tak jest u nas na maratonach średnio to dla nich ok 80 hrywien.
Dziadki opowiadają o kilku fajnych maratonach:
Obiecują przysłać ulotki o maratonach i biegach na Ukrainie. Standartowo wymieniamy się adresami. Nigdy nic nie wiadomo. Może oni przyjadą do Polski... może ja do nich?.
Idziemy na dekorację, sponsorami są... Polacy. Jakaś firma z Lublina, Krakowa, nagród sporo! w poszczególnych kategoriach wiekowych. Najlepszy mieszkaniec Ukrainy, Kovla...
Stół był pełen pucharów. Podziękowania... Wszystko na scenie z pompom. Po dekoracji zastanawiam się czy czasem już nie wracać do domu. W hotelu pakuję się, myję i odstawiam klucz od pokoju. Trzeba wracać.
Autobus o 18.... ale zagaduje mnie chłopak, czy nie chcę jechać do Polski marszutką (minibusem).
Autobus 25 hrywien, a on chce 70 - ździerca. No, ale zbiera się kilka osób i jedziemy. Przed granicą, ostatnie zakupy (papieroski i wymiana pieniędzy). Jadą studenci, babka, która wraca do domu do Polski, a pochodzi  z Kovla. Marszutka jedzie do Lublina, zastanawiam się jak stamtąd dojechać do domu. Przez przypadek Wowa mówi, że jedzie do Radomska, a przyjeżdża po niego i Oksanę- kolega i mogę się z nimi zabrać. ha! to już jestem prawie w domu. Z Radomska już mam blisko. Częstochowa i Lubliniec!. Do domu docieram ok 3 rano :)
Ale warto było, Kovel mi się spodobał, czasem trzeba zaryzykować i pojechać.
Podróże kształcą.
Artur Piszczek


powrót
Wadi Travel: Robimy najlepsze wycieczki do Rosji. Wczasy czy urlop tylko z nami i tylko w Rosji. Kup bilety do Rosji. Wykonaj wizy do Rosji u nas. Nasze wycieczki do Rosji są tanie i fajne oraz bardzo ciekawe. Z naszym biurem podróży WADi poznasz jezioro Bajkał a także, dowiesz się jak wygląda pociąg Transsyberyjski i kolej Transsyberyjska. Zabierzemy Cię na wycieczkę do Uzbeksitanu. Pokażemy wycieczkę do Kazachstanu. Jeśli chcesz jedź też znami do petersburga oraz do Moskwy na Białe Noce. Możesz też tanio zwiedzić Lwów czy Mołdawię. Robimy naprawdę fajne wycieczki do Rosji, wycieczki do Kazachstanu, wycieczki do Mongolii. Zrobimy wizy do Rosji, zaplanujemy wyjazd małej grupy przyjaciół. To wszytko można dokonać wygodnie i miło w naszym WADi Travel. Obsługujemy takie miasta jak: Katowice, Kraków, Bielsko-Biała, Warszawa. Znajdziesz nas też u 70 naszych Agnetów w całej Polsce. WADi Travel Zaprasza.
    Start    
    Regulamin    
    Konto bankowe    
    Agenci WADI    
    Biuro    
    Dojazd    
    Dla Agenta    
    Dla Klienta    
    Dla Praktykanta    
    Dla Szkół    
    Dla Turoperatora    
    Franczyza WADi    
    Nie Bankrutuję    
    Oferta WADi    
    Ogłoszenia    
    Opinie o WADi    
    Partnerzy    
    Praca Bielsko-Biała    
    BOXWADi.com    
    ingi.wadi.pl    
    Grupa.wadi.pl    
    Delegacja.wadi.pl    
    Ubezpieczenia.wadi.pl     
    HoteloPak.com    
    SzkolaPilotow.wadi.pl    
    Transsyberyjska.eu    
    WizoPak.wadi.pl    
    iBanditi.wadi.pl    
    Polityka Prywatności    
    Mapa www    
Korzystanie z serwisu wadi.pl oraz wadi.com.pl jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu WADI
Opublikowane na stronach wadi.pl oraz wadi.com.pl informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego

Wczasy Armenia Wczasy Azerbejdżan Wycieczka Bajkał Wycieczka Baku Wczasy Białoruś Wycieczka Chabarowsk Wczasy Chiny Wczasy Estonia Wycieczka Grodno Wczasy Gruzja Wycieczka Habarowsk Wycieczka Indie Wycieczka Irkuck Wycieczka Jakuck Wczasy Jałta Wycieczka Kazachstan Wczasy Kijów Wycieczka Kirgizja Wczasy Krym Wczasy Litwa Wycieczka Lwów Wczasy Łotwa Wycieczka Magadan Wycieczka Mińsk Wycieczka Mołdawia Wycieczka Mongolia Wycieczka Moskwa Wczasy Nepal Wycieczka Nowosybirsk Wczasy Odessa Wycieczka Ojmiakon Wycieczka Petersburg Wczasy Polska Wczasy Rosja Wycieczka Samara Wycieczka Smoleńsk Wczasy Soczi Wycieczka Stalingrad Wycieczka Syberia Wycieczka Tadżykistan Wczasy Turcja Wycieczka Turkmenistan Wczasy Ukraina Wczasy Uzbekistan Wycieczka Wierchojańsk Wycieczka Wilno Wycieczka Władywostok Wycieczka Wołgograd

KSI - Portale turystyczne

 

 

 

 
statystyka Copyright by WADi 2010. All rights reserved.