RSS


Biuro:.   33-49-80-801
FAX:.     33-822-33-36

Komórka: 600-114-350
biuro@wadi.pl  info@wadi.pl

EUROPAGadu-GaduGG: Europa SkypeSkype: Europa 
WIZY BILETY
Gadu-GaduGG: KrymSkypeSkype: Bilety
AZJA i BILETY
Gadu-GaduGG: AzjaSkypeSkype: Azja  
9:00-18:00 Poniedziałek - Piątek lub OnLine

WADIWADIWADI
Jesteś dla nas: 931.585 potencjalnym klientem
Obecnie klienci Biura Podróży WADi 11.017 osób
Kraj / Region
Transport
Wyjazd od
 
Wybierz datę
Powrót przed
 
Wybierz datę
Wylot / wyjazd z
Cena od
 
Cena do
-
Zakwaterowanie
Wyżywienie
Szukane słowo np. wspinaczka
Aby otrzymywać informacje o promocjach wpisz e-mail
"Jadę na zawody... ale ja też chcę!"
 Jadę na zawody... ale ja też chcę!

Czyli jak rozwiązują problem z małym dzieckiem... biegający rodzice?? 

Przeważnie tak zaczynały się "drobne" kłótnie w Naszej rodzinie. Ktoś zapyta dlaczego? Odpowiedź jest prosta: Ja biegam, żona biega i mamy małą córkę! Szukając kompromisów znaleźliśmy kilka sposobów jak rozwiązać problem z dzieckiem. A oto niektóre z nich:

"UCIEKINIER"
To dość ryzykowny sposób! Po kryjomu ucieka się rano (lub dzień wcześniej!) z domu, aby wystartować w zawodach! Nasz małżonek jest tym faktem niestety przykro zaskoczony, ale nam się udaje pobiec! Gorszy jest powrót do domu... dobrze jest przywieźć naszej ukochanej (lub ukochanemu) jakiś drobny prezent, łagodzi to kłótnie i jest szansa, że dostaniemy kolację! W najlepszym razie unikniemy rodzinnej awantury.

"TYLKO JEDEN"
Na zawody jedzie się rodzinką, ale biegnie tylko jedna osoba (no albo Ty, albo żona), a drugi rodzic niestety... zostaje z maluchem. Przyjemność ma tylko jedna osoba (startujący), druga za to "męczy się z maluchem"... Dobrze zostawić jej trochę pieniędzy (oczywiście żonie nie zostawiamy za dużo!!!). Złagodzi to trudy opieki, a opiekujący może się napić coca-coli lub piwa (nie więcej niż 1, w końcu opiekujemy się maluchem, a nie maluchami). Chociaż czasem, po dłuższej opiece... miałem ochotę na duuuużo więcej niż jedno piwko!

"DOBRA BABCIA"
Sposób prosty. Podrzucamy malucha babci (niech się teraz... babcia martwi), a my startujemy w zawodach! My jesteśmy szczęśliwi, nasz startujący mąż (lub żona) jest szczęśliwy... nie cieszy się tylko babcia! Dobrze mieć pod ręką komórkę (babcia będzie często wydzwaniać!) Jeżeli chcemy mieć dobry kontakt, biegniemy z telefonem, jeżeli wierzymy, że babcia sobie poradzi, zostawiamy komórkę, lub ją wyłączamy! Po powrocie babcia nas wini za swój rachunek telefoniczny, ale po 3 miesiącach.... znowu nas lubi!.
Sposób ten jest raczej jednorazowy, bo na słowo "zawody" i "opieka" - babcia reaguje dość nerwowo, a strach w jej oczach jest wielki! Zazwyczaj nasza babcia przypominała sobie (mimo lekkiej sklerozy?) o ważnym spotkaniu?, o wyjeździe?, o szkoleniu w pracy? itp. A zbieżność z naszymi zawodami jest dziwnie przypadkowa! hmmmmmm.... ?

"DOBRA KOLEŻANKA (LUB SĄSIADKA)"
Sposób jak na "dobrą babcię", niestety po powrocie nasze dobre układy koleżeńskie... ulegają czasowemu oziębieniu! ponieważ nasza pociecha skutecznie wymęczyła naszą koleżankę lub sąsiadkę! Dobrze więc sprezentować jej jakiś prezent! warto  też przygotowac koleżankę (sąsiadkę) na to co ją czeka trochę wcześniej. "Rozpieszczamy" ją zapraszając ją na dobrą kawę, ciasto, itp. Na kilka tygodni wcześniej, przed naszą koleżeńską, (sąsiedzką) przysługą. Nasza koleżanka (sąsiadka) musi też wcześniej oswoić się zarówno z naszą pociechą, jak i naszym skromnym mieszkaniem (tu przecież będzie "walka z żywiołem" jakim jest... nasz bobas!), więc dajmy jej szansę poznania pola bitwy.

"NA PARAGRAF"
To dość ryzykowny sposób. Zabieramy swoją rodzinkę na zawody, my przygotowujemy się do startu i nasz małżonek też, a naszą pociechę zostawiamy poznanym przez nas znajomym, z których biegnie tylko mąż lub żona. Rozumieją nasz problem więc jest szansa, że zaopiekują się maluchem. Najlepiej jak sami mają jakiegoś malucha! Sposób ten jest ryzykowny, nawet bardzo ryzykowny, gdyż za pozostawienie małoletniego bez opieki prawnej grozi nam kara z paragrafu w kodeksie karnym, ale... przeważnie żony biegających kolegów dobrze sobie radzą z naszą pociechą! Zalecam raczej krótsze dystanse... nasz maluch jest krócej w obcych rękach! Ryzykowne..., ale ostateczne rozwiązanie!

"DOBRY ORGANIZATOR"
To również ryzykowny sposób, gdyż problem z naszym maluchem zgłaszamy organizatorowi biegu, przeważnie oddeleguje nam jakąś miłą osobę z zabezpieczenia zawodów (jakąś młodą dziewczynę?), która pozna co potrafi małe dziecko. My się cieszymy, organizator się cieszy..., nie cieszy się oddelegowana wolontariuszka! Ale czekolada zostawiona w zamian za opiekę ... przeważnie łagodzi jej smutek. Trochę to może dziwne?, ale na kolejne zawody wspomniana wolontariuszka raczej się nie zgłasza...
Cóż nawet ją rozumiem ;-)

"OPIEKUNKA"
Ten sposób jest raczej dla bogatych biegaczy. Naszego malucha zostawiamy u opiekunki. Stawki za opiekę nad maluchem ustalamy z góry! Są to ceny od 2-5 a nawet 8 zł/h! (Slyszałem też o cenach: 20 zł, 50 zł za godzinę opieki nad naszym maluchem!). Opiekunki można znaleźć w różnych ogłoszeniach lub samemu dać ogloszenie. Najlepiej srawdzają się studentki pedagogiki lub emerytki. Czasem ogłoszenie dane "pocztą pantoflową" daje lepsze wyniki niż to w gazecie.

"LAPTOP... BAJKI"
Ta propozycja przeznaczona jest również dla bogatych i nowoczesnych biegaczy. Musimy mieć swojego "laptopa" (no chyba, że ktoś go nam pożyczy!) Puszczamy dziecku bajkę w laptopie i spokojnie sobie ogląda, a my biegniemy w zawodach. Laptopa nikt nam nie ukradnie, bo nasza pociecha skutecznie zaalarmuje płaczem pół okolicy o próbie przerwania oglądanej bajki! (a złodziej jak sam zaatakował niech sam się broni). Zalecam krótsze dystanse i dobrą baterię w laptopie lub zasilacz. Bardzo przydają się też słuchawki. Dziecko spokojnie sobie ogląda i nic mu nie przeszkadza... wpada w swoisty trans bajkowy!
Przydaje się też zabranie kilku bajek, maluchy są wybredne, a życzliwy opiekun zmieni dziecku bajkę.
W ten sposob zapomniałem prawie, że mamy córkę 2 godziny ciszy, spokoju!!

"BIEGNIE Z NAMI"
Ostatecznie jeżeli żadne z rozwiązań nam nie zadziałało, zostaje zabrać malucha na trasę! Z wózkiem super czasu nie zrobimy i trzeba zabrać dla naszego malca: pieluchy, zabawki, coś do picia itp. Dobrze, gdy trasa jest w miarę płaska i zmieniamy się z małżonkiem pchając wózek. Najlepsze są wózki trójkołowe (są nawet sportowe wersje dla biegających rodziców... bardzo drogie!)
My biegniemy, małżonek biegnie, dziecko jedzie! A w wózku możemy zabrać parę gadżetów dla siebie (napój, coś do zjedzenia, itp.)
Zostaje kwestia... kto pcha wózek? Dziwnym zbiegiem, żony wolą swoją kolej kiedy jest zawsze z górki!!!

Są to sposoby sprawdzone (nawet: laptopa, ale tylko w domu) przez nas.
Opisaliśmy je w żartobliwy sposób, choć opiekunowi naszej córki nie zawsze było śmiesznie.
Zapewne wielu z Was ma jakieś swoje patenty, chętnie je poznamy. 

Pozdrawiamy wszystkich biegających rodziców! niech... "MÓC" (od MOGĘ) ... będzie z Wami.
Inga i Artur
powrót
Wadi Travel: Robimy najlepsze wycieczki do Rosji. Wczasy czy urlop tylko z nami i tylko w Rosji. Kup bilety do Rosji. Wykonaj wizy do Rosji u nas. Nasze wycieczki do Rosji są tanie i fajne oraz bardzo ciekawe. Z naszym biurem podróży WADi poznasz jezioro Bajkał a także, dowiesz się jak wygląda pociąg Transsyberyjski i kolej Transsyberyjska. Zabierzemy Cię na wycieczkę do Uzbeksitanu. Pokażemy wycieczkę do Kazachstanu. Jeśli chcesz jedź też znami do petersburga oraz do Moskwy na Białe Noce. Możesz też tanio zwiedzić Lwów czy Mołdawię. Robimy naprawdę fajne wycieczki do Rosji, wycieczki do Kazachstanu, wycieczki do Mongolii. Zrobimy wizy do Rosji, zaplanujemy wyjazd małej grupy przyjaciół. To wszytko można dokonać wygodnie i miło w naszym WADi Travel. Obsługujemy takie miasta jak: Katowice, Kraków, Bielsko-Biała, Warszawa. Znajdziesz nas też u 70 naszych Agnetów w całej Polsce. WADi Travel Zaprasza.
    Start    
    Regulamin    
    Konto bankowe    
    Agenci WADI    
    Biuro    
    Dojazd    
    Dla Agenta    
    Dla Klienta    
    Dla Praktykanta    
    Dla Szkół    
    Dla Turoperatora    
    Franczyza WADi    
    Nie Bankrutuję    
    Oferta WADi    
    Ogłoszenia    
    Opinie o WADi    
    Partnerzy    
    Praca Bielsko-Biała    
    BOXWADi.com    
    ingi.wadi.pl    
    Grupa.wadi.pl    
    Delegacja.wadi.pl    
    Ubezpieczenia.wadi.pl     
    HoteloPak.com    
    SzkolaPilotow.wadi.pl    
    Transsyberyjska.eu    
    WizoPak.wadi.pl    
    iBanditi.wadi.pl    
    Polityka Prywatności    
    Mapa www    
Korzystanie z serwisu wadi.pl oraz wadi.com.pl jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu WADI
Opublikowane na stronach wadi.pl oraz wadi.com.pl informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego

Wczasy Armenia Wczasy Azerbejdżan Wycieczka Bajkał Wycieczka Baku Wczasy Białoruś Wycieczka Chabarowsk Wczasy Chiny Wczasy Estonia Wycieczka Grodno Wczasy Gruzja Wycieczka Habarowsk Wycieczka Indie Wycieczka Irkuck Wycieczka Jakuck Wczasy Jałta Wycieczka Kazachstan Wczasy Kijów Wycieczka Kirgizja Wczasy Krym Wczasy Litwa Wycieczka Lwów Wczasy Łotwa Wycieczka Magadan Wycieczka Mińsk Wycieczka Mołdawia Wycieczka Mongolia Wycieczka Moskwa Wczasy Nepal Wycieczka Nowosybirsk Wczasy Odessa Wycieczka Ojmiakon Wycieczka Petersburg Wczasy Polska Wczasy Rosja Wycieczka Samara Wycieczka Smoleńsk Wczasy Soczi Wycieczka Stalingrad Wycieczka Syberia Wycieczka Tadżykistan Wczasy Turcja Wycieczka Turkmenistan Wczasy Ukraina Wczasy Uzbekistan Wycieczka Wierchojańsk Wycieczka Wilno Wycieczka Władywostok Wycieczka Wołgograd

KSI - Portale turystyczne

 

 

 

 
statystyka Copyright by WADi 2010. All rights reserved.